Zewnętrzne rolety typu screen i ich właściwości izolacyjne

rolety screen

W powszechnym użytku stosuje się rolety wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każda z nich ma swoje indywidualne właściwości, które decydują na przykład o tych, do których okien czy drzwi najlepiej się one nadają. Do powierzchni dużych stosuje się więc najczęściej rolety zewnętrzne w modelach fasadowych albo screen, natomiast to mniejszych szyb, okien w domach czy mieszkaniach zwykle używa się wewnętrznych rolet plisowanych albo dzień-noc. Z wymienionych modeli to jednak rolety screen Kraków okazują się w ostatnim czasie prawdziwym hitem wśród klientów.

Powodem jest nie tylko ich estetyczny wygląd bazujący na prostocie konstrukcji, ale też bardzo specyficzne właściwości izolacyjne

Wystarczy bowiem wspomnieć, że taki typ rolet jest w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. W warunkach pomieszczeń z oknami na południe czy wschód ma to ogromne znaczenie, ponieważ znacznie poprawia komfort funkcjonowania w takich pokojach. Oprócz tego refleksole Kraków występują w różnych wariantach przezierności tkanin – od 10% do nawet 0% czyli całkowitego wyciemnienia. Dzięki temu ani szyba, ani samo pomieszczenie nie nagrzewają się nawet przy bardzo intensywnym słońcu i ogromnych temperaturach. Mimo że zwykle montowane są na zewnątrz i tym samym dostosowane w konstrukcji do warunków zewnętrznych, można je również zainstalować w środku pomieszczenia. Rolety screen montaż Kraków można wykonać w oparciu o prowadnice lub prowadzenie żyłkowe.

Istotną cechą charakterystyczną takich rolet jest opcja instalacji podtynkowej w przypadku umieszczenia ich po zewnętrznej stronie okien albo drzwi

Bardzo szybki i intuicyjny refleksole montaż Kraków sprawia, że cały proces odbywa się w sposób błyskawiczny i czysty, bez niszczenia framug czy okuć okiennych. Także cena takich modeli jest na tyle atrakcyjna zważywszy na ich liczne właściwości termoizolacyjne, że rolety screen stają się coraz częstszym i popularniejszym wyborem zwłaszcza wśród klientów prywatnych. Inwestorzy doceniają ich zalety oraz możliwość znacznego obniżenia temperatury w pomieszczeniu bez potrzeby włączania np. klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *