Zaburzenia erekcji – co jest powodem obniżenia sprawności seksualnej po 45 roku życia?

przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji (Erectile dysfunction – ED) mogą następować w każdym wieku, jednak w większości przypadków dotykają panów po 45. roku życia. W USA na ED uskarża się 30 mln. panów, a na całym globie, według różnorodnych danych statystycznych, ok. 150 mln.. Czytając na stronie  https://opowiadania-erotyczne.pl/ Panowie chwalą się swoimi podbojami nawet w późniejszym wieku. Szacuje się, że na dolegliwości z potencją w 2025 roku będą chorowały 322 miliony panów w owej grupie wiekowej.

Występowanie tego zjawiska okazuje się powiązane z tworzeniem się zmian patologicznych wewnątrz organizmu, piętrzących się z upływem lat, które prowadzą do dysfunkcji wzwodu

Dostrzeżono, że 45. rok życia okazuje się tym momentem, gdy zakłócenia zaczynają prędzej narastać. Według Massachusetts Male Aging Study niebezpieczeństwo pojawienia się impotencji w wieku 40 lat to 5%, a wieku 70 lat już ponad 15%.

Trzeba podkreślić, że na bazie wielu analiz przeprowadzanych przede wszystkim w USA dostrzeżono, iż wraz z upływem lat, z wyjątkiem dysfunkcji potencji ED, zmniejszają się również popęd seksualny oraz odczuwana satysfakcja z odbytych stosunków płciowych.

Modyfikacje w zawartości hormonów oraz budowie członka

Według analiz przygotowanych w USA po 45. roku życia w krwioobiegu panów obniża się zakres testosteronu (hormonu zwanego „męskim hormonem”, odpowiedzialnego za pojawianie się libido oraz popędu seksualnego u panów), a powiększa się ilość hormonów żeńskich (LH). Jednak według dotychczasowych analiz modyfikacje w procencie hormonów, wyłaniające się wraz z upływem lat, u poprawnych panów nie posiadają aż tak ważnego wpływu, jak dawniej sądzono.

Delikatny przerost prostaty a zakłócenia potencji

Według ostatnich eksperymentów (oszacowano 140 chorych z BPH) więcej niż jedna druga panów z tym chorobą choruje na ED.

Zakłócenia wzwodu (impotencja) są powszechnym chorobą w obecnych czasach. Częstość ich pojawienia się przyspiesza dramatycznie wraz z upływem lat, zwłaszcza jeżeli facet okazuje się obciążony nadprogramowymi dolegliwościami cywilizacyjnymi, przykładowo sercowo- naczyniowymi (na przykład choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, miażdżyca, udar).

Cukrzyca oraz schorzenia natury psychologicznej a impotencja

Podstawowym powodem zakłócenia wzwodu w owej grupie okazuje się depresja. Częstość jej pojawienia się nie posiada udowodnionego związku chemicznego.

Niebezpieczeństwo pojawienia się cukrzycy typu 2 zwiększa się wraz z upływem lat. Niebezpieczeństwo pojawienia się ED u chorych jest zaś dokładnie powiązane z kontrolą poziomu cukrów – glukozy. Cukrzyca, zwłaszcza ta nieprawidłowo kontrolowana, doprowadza do komplikacji w formie nadwyrężenia nerwów (neuropatia) oraz mankamenty niewielkich naczyń doprowadzających krew do członka (mikroangiopatia). Znaczący ilość cukrów może również doprowadzać do glikozylacji nabłonka w ciałach jamistych oraz jednocześnie nadszarpywać wytwarzanie NO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *