Wariograf sposobem na prawdomówność

Czy wariograf to dobry sposób na prawdomówność? W jakich okolicznościach może okazać się przydatny? Sprawdzamy!

Wariograf – co to takiego?

Czy jest ten wariograf? Co takiego ma w sobie, że mówi się, że jest sposobem na prawdomówność? Swoim wyglądem przypomina pudełeczko, magnetofon starego typu. Jednak, gdy przyjrzymy mu się bliżej, szybko zrozumiemy, że to coś zupełnie innego. Wariograf, zwany także wykrywaczem kłamstw, to urządzenie stosowane w badaniu prawdomówności. Całe badanie polega na podpięciu do ciała badanego specjalnych czujników, które rejestrują oddech, ciśnienie krwi oraz przewodnictwo elektryczne skóry w trakcie zadawania pytań badanemu. Następnie zgodnie z nimi urządzenie wykreśla wyniki w postaci obrazu na papierowej taśmie, których interpretacją zajmuje się specjalista.

Wariograf sposobem na prawdomówność

Czy w takim razie wariograf można uznać za sposób na prawdomówność? Jak podają specjaliści, jego skuteczność wynosi nawet do 90%, więc jak najbardziej można go wykorzystać do tego, by potwierdzić, czy dana osoba mówi prawdę. Dlatego też wariograf z dnia na dzień zyskuje na popularności i sięga się po niego nie tylko w sprawach sądowych, ale również w firmach i w życiu prywatnym. Kiedy wariograf może okazać się przydatnym narzędziem na potwierdzenie prawdomówności? Na pewno w firmie, kiedy pada podejrzenie o wyniesienie ważnych danych, działanie na szkodę firmy lub o kradzież. To jednak nie wszystko, coraz częściej przedsiębiorcy sięgają po wariograf w rekrutacji. Dzięki niemu można łatwo ustalić, czy potencjalny pracownik jest uczciwy, lojalny i jak zachowywał się w relacjach z poprzednimi pracodawcami. Wariograf zdał także egzamin w ustalaniu zdrady, co ma szczególne zastosowanie w małżeństwach. Kiedy pada podejrzenie o niewierność współmałżonka, wariograf pozwala rozwiać wątpliwości i odzyskać spokój.

Okazuje się, że faktycznie wariograf jest sposobem na prawdomówność. Dlatego, jeśli pojawią się problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie samodzielnie się uporać, warto pomyśleć o jego wykorzystaniu. Godną polecenia firmą realizującą tego typu badania jest Instytut Badań Wariograficznych. Pełną ofertę firmy znajdziesz pod adresem http://www.wykrywaczklamstw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *