Ulotki cięte czy składane?

Planujesz zareklamować swój biznes i nie wiesz z jakiej formy ulotek skorzystać? W dzisiejszym artykule postaramy się ułatwić Ci ten trudny wybór opisując zalety oraz wady ulotek ciętych i składanych. A więc zaczynamy!

Ulotki cięte – ZALETY

Do głównych zalet ulotek ciętych należą prostota oraz cena. Są to ulotki w najprostszej formie. Reklamodawca wypełnia je najbardziej istotnymi informacjami dotyczącymi działalności swojej firmy. Na ulotce ciętej nie może oczywiście zabraknąć niezbędnych danych kontaktowych takich jak adres oraz numer telefonu.

Ulotki cięte – WADY

Jedyną wadą ulotek ciętych jest ograniczona ilość miejsca. Jeśli potrzebujesz większej powierzchni na zamieszczenie swojej oferty wówczas ulotki cięte mogą okazać się niewystarczające.

Ulotki cięte – DLA KOGO?

Ulotki cięte są najczęściej wykorzystywane przez firmy z branży gastronomicznej. Bardzo często możemy spotkać się z ulotkami barów, restauracji oraz pizzerii. Oczywiście ulotki cięte mają swoich zwolenników w wielu innych branżach.

Ulotki składane – ZALETY

Do zalet tego typu ulotek możemy zaliczyć znacznie większą powierzchnię, którą można wykorzystać do zamieszczenia informacji na temat naszej firmy oraz oferty. Są to bowiem ulotki składane z formatu A4. Mamy zatem do zagospodarowania 2 strony A4. Jest to dosyć dużo miejsca na przedstawienie swojej reklamy.

Ulotki składane – WADY

Ulotki składane nie koniecznie nadają się do wszystkich typów działalności. Zazwyczaj reklamodawcy nie potrzebują aż tyle miejsca na przedstawienie najważniejszych informacji o swojej firmie. Dlatego też ulotki składane najchętniej wybierają szkoły, uczelnie, banki itp. Doskonale sprawdzają się w przypadku gdy chcemy przedstawić szersze informacje na dany temat (np. oferta edukacyjna szkoły średniej).

Teraz powinieneś już mieć znacznie bardziej ułatwiony wybór. Po prostu wypisz wszystkie informacje jakie chciałbyś zamieścić na swojej ulotce a następnie zdecyduj, który rodzaj ulotki będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *