Środki ochrony roślin są powszechnie stosowane nie tylko w rolnictwie

Tam, gdzie potrzebne są środki zwalczania owadów, chwastów czy chorób na dużą skalę w plonach, stosuje się głównie chemiczne środki ochrony roślin.

Populacja szkodników jest nie tylko eksterminowana za jednym zamachem, ale także ogranicza ich nawroty. Głównym powodem stosowania środków ochrony roślin jest zwiększenie dobrej jakości plonów i ochrona zbiorów przed chorobami, co zwiększa bezpieczeństwo żywności. Biorąc pod uwagę, że producenci zwracają uwagę na odczucia ludzi i rośnie świadomość zagrożeń środowiskowych, istnieje ogromna szansa, że nowoczesne środki chwastobójcze eliminujące prawdopodobieństwo zachwiania równowagi środowiskowej mogą być dostępne w dłuższej perspektywie. Stosowanie chemicznych środków ochronnych w rolnictwie zwiększa produktywność wszystkich upraw, a także jest ważnym wkładem w rozwijającą się gospodarkę. Środki ochrony roślin są stosowane w naszych domach i firmach w sposób, który często przyjmujemy za pewnik, ale nie jest to tak oczywiste.

Na przykład tworzywa sztuczne, farby i uszczelki mogą zawierać fungicydy, aby zapobiec powstawaniu pleśni czy grzybów.

Herbicydy są również stosowane do zwalczania chwastów inwazyjnych w parkach, na terenach podmokłych i na obszarach naturalnych. Pracownicy stosują herbicydy do kontrolowania roślinności przy drogach ze względów bezpieczeństwa, oczyszczają pobocza dróg, zwiększając w ten sposób widoczność dla kierowców i umożliwiając bardziej efektywne odprowadzanie wody podczas ulewy lub powodzi. Stosowanie herbicydów eliminuje problem i zapewnia niezakłócony dostęp w celu konserwacji i napraw. Na przykład drzewa i krzewy rosnące pod liniami energetycznymi spowodowałyby przerwy w dostawie prądu, gdyby pozwolono im rosnąć w sposób niekontrolowany. Preparaty takie stosuje się również jako kontrolę wzrostu w uprawach i zapobieganie nieprawidłowościom, takim jak szeroka szyjka korzeniowa rzepaku. Środki do czyszczenia i dezynfekcji sanitariatów często zawierają takie środki. Surowe towary i pakowane produkty spożywcze są chronione przed zanieczyszczeniem przez owady poprzez kontrolowane stosowanie środków owadobójczych w zakładach przetwórczych, produkcyjnych i pakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *