Sprzęgło. O tym jak działa i które wybrać, aby cieszyć się z komfortu i bezpieczeństwa na drodze.

Sprzęgło to jedna z najważniejszych części Twojego pojazdu. Pomyśl o tym kiedy podczas jazdy autostradą będziesz chciał się zatrzymać.

Wybór dobrego zestawu sprzęgła wysokiej jakości od wiarygodnego producenta to rzecz święta. Twoje podstawowe sprzęgło to jednomyślny kucyk w dwuczęściowym podzespole, a mianowicie tarcza sprzęgła i osłona sprzęgła. Przeniesienie mocy między silnikiem a przekładnią odbywa się na tarczy, która jest połączona z wałem wejściowym skrzyni biegów za pomocą wypustów w jej środkowej części.

Jakie sprzęgło będzie mi najlepiej służyć?

Warto zaopatrzyć się w takie, które będzie pasować do Twojego stylu jazdy. Czy podoba Ci się płynne działanie i cicha praca sprzęgła? A może wolisz ciężką zmianę biegów i poślizg jak w wyścigowym samochodzie? Wspaniałą rzeczą jest to, że większość dystrybutorów na rynku wtórnym znajdzie odpowiedni zestaw pasujący do sposobu w jakim jeździsz. Bez problemu znajdziesz to, które spełni Twoje oczekiwania pod względem komfortu oraz bezpieczeństwa.

Dlaczego tak ważne jest to aby wybrać wysokiej jakości sprzęgło?

Sprzęgło jest królem. To bardzo ważny element w Twoim pojeździe. Zasadniczo wszystkie zestawy sprzęgieł zawierają części składowe: tarczę dociskową sprzęgła, tarczę cierną sprzęgła, łożysko itd. Wiele tarcz ciernych sprzęgła, takich jak ACT, wyposażonych jest w wytrzymałe materiały organiczne, mające na celu zwiększenie siły trzymania i przedłużenie żywotności sprzęgła. Dlatego warto na to zwrócić szczególną uwagę podczas nabywania tej oto części do swojego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *