Pajace niemowlęce – chronią skórę i gwarantują dziecku wygodę

pajac1

Wśród typowo dziecięcych ubranek przeznaczonych dla noworodków oraz niemowląt bardzo ważne miejsce zajmują pajace. Z jednej strony są strojem wyróżniającym się klasycznym krojem, co czyni je uniwersalnymi i praktycznymi. Z drugiej natomiast nie brakuje im też pewnej formy nowoczesności, która przejawia się w bogatym wzornictwie oraz intuicyjnych rozwiązaniach technicznych. Te ostatnie to między innymi zastosowanie napów zamiast zamków błyskawicznych, ale też szukanie odpowiednich mieszanek materiałowych bazujących na współczesnych trendach.

W rezultacie z takiego połączenia powstają funkcjonalne, uniwersalne, nowoczesne i bardzo eleganckie pajace niemowlęce, których nie może zabraknąć w żadnej wyprawce dla maluszka

To oczywiście nie jedyne zalety wyróżniające pajace na tle bodziaków czy kombinezonów. Należy pamiętać też o ważnej funkcji takich ubranej, czyli zapewnianiu dziecku wygody ich noszenia w połączeniu z pełną ochroną skóry. Pajace niemowlęce mają zabezpieczać delikatną skórę niemowlęcia przed chłodem, poparzeniami słonecznymi oraz urazami mechanicznymi jak otarcia czy zadrapania. Świetnie tym samym sprawdzają się podczas codziennej zabawy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ze względu na swoją elastyczność mogą być noszone oddzielnie na gołe ciało (co stosuje się zwłaszcza latem), ale można je też zakładać na inne ubranka np. body. Wygodę dziecku gwarantuje właściwy dobór materiałów, którymi najczęściej są bawełna lub bawełna z niewielkimi domieszkami poliestru.

Producenci starają się dbać o to, aby pajacyki dla niemowląt spełniały najwyższe normy jakości i rygory bezpieczeństwa

Dlatego większość pajaców nie ma na przykład odstających metek, a zamiast nic stosuje się nadruki na wewnętrznej stronie ubranka. Coraz częściej występują też w wersjach z zapięciami na napy, które są wygodniejsze w zapinaniu, ale modele z tradycyjnym suwakiem również cieszą się dużą popularnością. Szczególnie że współczesne pajace bardzo sprytnie „ukrywają” suwaki w fałdach materiału, co zapobiega ewentualnym urazom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *