Jak wygląda badanie serca holterem?

kardiolog badanie

Bez wątpienia chyba od zawsze ludzie cierpieli na różnego rodzaju choroby. Na pewno tymi najgroźniejszymi dla naszego życia są choroby serca. Nie da się ukryć, że jeśli nie będziemy ich leczyć to raczej nie pożyjemy zbyt długo. Pomocą z problemami z naszym sercem zajmuje się kardiolog (https://kardiolog-warszawa.waw.pl/echo-serca-warszawa/).

Jednak ogromne znaczenie ma to na jakiego lekarza trafimy. Przede wszystkim liczy się jego doświadczenie, a im jest ono większe, tym większa szansa na wyleczenie danej choroby.

Czym jest holter serca i na czym to polega?

To właśnie wspomniany lekarz może zlecić nam badanie naszego serca przy pomocy holtera. Jeśli ktoś z nas nie wie co to jest to w zasadzie jest to tylko niewielkie urządzenie, od którego wychodzą elektrody przytwierdzone do naszego ciała. Mamy to na sobie przez całą dobę i wtedy monitorowane jest nasze serce, a po upływie tego czasu przez kardiologa odczytywany jest wynik badania. Dlaczego to tak długo trwa? Holter serca ma jedną przewagę nad innymi badaniami – przy jego pomocy możliwe jest monitorowanie naszego serca również w trakcie snu. Trzeba przyznać, że w wielu przypadkach te najpoważniejsze zaburzenia pracy naszego serca mają miejsce właśnie podczas snu, a ma to związek z tym, że wtedy spowalniane są wszystkie czynności.

Nieinwazyjne badanie serca

Warto wiedzieć o tym, że badanie samo w sobie jest bezbolesne. Musimy tylko uważać na to, aby w ciągu całej doby od naszego ciała nie odkleiły się elektrody, gdyż wtedy wynik całego badania może być zaburzony co z kolei często wpływa na diagnozę, a w konsekwencji także na nasze dalsze leczenie. Chyba najtrudniejszym okresem podczas tego badania jest noc, gdyż istnieje wtedy ryzyko, że wykonamy jakieś niekontrolowane ruchy i stanie się coś z urządzeniem. Najlepiej spać na plecach, gdyż ograniczamy ryzyko, że coś złego się wydarzy. Oczywiście mając założony holter nie możemy się również wykąpać, ponieważ jest to po prostu zabronione, a nawet niemożliwe ze względu na ryzyko uszkodzenia urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *