Dlaczego początkujący rodzice tak pokochali body niemowlęce?

Nie ma chyba osoby, która kiedykolwiek przebierała niemowlę i się przy tym nie namęczyła. Nawet starzy wyjadacze, którzy mają już kilkoro dzieci, kiedyś zaczynali z tym pierwszym i mieli nie lada problem z przełamaniem swojego strachu. Zamiast się bardziej stresować wszystkimi pierwszymi razami w opiece nad maluszkiem, o wiele lepiej jest po prostu sobie w tym pomóc. W przypadku ubierania, rozbierania czy przebierania skuteczną i praktyczną pomocą będzie kupno odpowiednich ubranek. W szczególności body dla niemowląt, które są wręcz polecane początkującym rodzicom.

Delikatność na każdym kroku

Z jakiego powodu to właśnie body stało się synonimem najlepszego ubranka dla niemowląt? Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim kwestia techniczna, a więc użyty materiał, który sprawia, że całość jest miękka i delikatna. Tym samym nie podrażnia bardzo wrażliwej skóry maluszka i pozwala mu na większy komfort noszenia takiej dziecięcej odzieży. Body zachowując elastyczną strukturę materiału doskonale dopasowuje się do ciała dziecka zapewniając mu odpowiednią wygodę, ale przede wszystkim nie krępując jego ruchów. Pozbawione nogawek i w większości modeli również rękawków (których nie ma w ogóle lub są znacznie skrócone) stają się też idealnym strojem dla dziecka, które zaczyna raczkować i potrzebuje mnóstwa swobody.

Przebieranie to teraz przyjemność

Od strony rodziców body niemowlęce zasłużyły na uznanie ze względu na prostotę ich zakładania. Ponieważ wyposażone są w proste napy, które zamyka się na kliknięcie (rodzaj zatrzasku), nie trzeba poświęcać pół dnia na zapinanie guzików albo wiązanie sznurków. Brak metalowych elementów zamka błyskawicznego poprawia z kolei komfort dziecka – zwłaszcza wciąż leżącego. Jednak zdecydowanie największym plusem wymienianym przez rodziców jest możliwość szybkiego przebrania malucha przy zmianie pieluchy. Jeśli ktoś kiedykolwiek rozbierał maluszka w zimę, ściągając kolejne warstwy ubrania i złorzecząc, na czym świat stoi, z pewnością również doceni poste rozwiązania zastosowane w body. Zamiast ściągać całe ubranie, wystarczy bowiem tylko rozpiąć kilka napów w kroku lub na nogawce.

Body dla niemowląt – zalety

Dla początkujących rodziców body niemowlęce są doskonałym sposobem na nauczenie się przebierania dziecka, ale i na przyzwyczajenie do tej czynności. Nabyta w ten sposób praktyka pomoże im z pewnością przezwyciężyć obawy przed ubieraniem maluchów w bardziej sztywne ubranka z rękawami i nogawkami. Ale wśród zalet powszechnego stosowania body można wymienić również kilka innych:

          – łatwość zakładania i ściągania w każdych warunkach (nawet w obcym miejscu, na zewnątrz, w przebieralniach, pokojach dla matek z dzieckiem),

          – szybkość i wygoda przy zmianie pieluszki,

          – pewność, że ubranie jest miękkie i delikatne, a dziecko nie odczuwa żadnego dyskomfortu,

          – możliwość wybierania spośród przeróżnych modeli i wzorów,

          – dowolność stosowania w zależności od rodzaju body: w lato, zimę, na jesieni i na wiosnę, przy ciepłych i zimnych dniach itp.,

          – uniwersalność stroju pełniącego funkcję samodzielnego ubranka lub zakładanego np. pod inne,

          – struktura dobrego body pozbawiona jest odstającej metki, która podrażnia skórę, za to umieszcza się ją w formie nadruku po wewnętrznej stronie ubrania.

Materiał? Tylko bawełna!

O ile dorośli mogą zaszaleć z wyborem materiału, z jakiego chcą nosić ubrania, o tyle u dzieci, zwłaszcza tak malutkich, podstawą powinna być delikatna bawełna. Do jej zalet należy doliczyć również brak uczulania, przewiewność i nietrzymanie wilgoci na ciele, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha, a maluszek się nie poci. Warto pamiętać, że body dla niemowląt to przede wszystkim ubranie w rodzaju bielizny, które bezpośrednio przylega do ciała i to na bardzo dużej jego powierzchni. Body powinno zapewniać więc dziecku maksimum komfortu i nie podrażniać jej w żaden sposób, a to właśnie gwarantuje bawełna. Jeśli natomiast chce się kupić model bardziej elastyczny, delikatnie rozciągliwy, można poszukać takich z domieszką elastanu, ale nie powinna oba być zbyt duża. Przy starszych dzieciach można spróbować też zakładać body z innych naturalnych materiałów jak len, który sprawdza się zwłaszcza w gorące i bardzo parne dni.

Jak wybrać body z napami?

Ubrania tego typu różnić się mogą stylem zapięcia. Chociaż dzisiaj praktycznie wszystkie wyposażone są w praktyczne napy, to różnice polegają na ich umiejscowieniu. Klasyka przewiduje zapięcie albo wzdłuż całego ciała, np. na boku ubranka, dzięki czemu nie przeszkadza ono dziecku, albo body zakładane od góry i zapinane w kroku. Są również modele zapinane dodatkowo na ramionach, dzięki czemu można je wkładać również z dołu oraz zapinane pod szyją. Nowością są body EasyOn wyróżniające się tym, że zostały zaprojektowane przez rodziców dla rodziców. Posiadają napy na ramionach, więc zakładanie takiego stroju nie powinno nastręczyć żadnych trudności. Wybór odpowiedniego modelu jest już wyłącznie indywidualną sprawą, warto jednak kierować się własnym komfortem, bo łatwe w zakładaniu bodziaki dla rodzica to również wygoda dla samego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *