Czy wiesz, które witaminy mogą pomóc Ci zachować zdrowie?

Witaminy są niezbędne do tego, aby pomóc Ci uzyskać lepsze rezultaty z treningów. Witaminy można syntetyzować na potrzeby organizmu, więc musisz wiedzieć o wszelkich potencjalnych reakcjach. Na przykład żelazo nie jest wchłaniane, gdy obecny jest wapń. Żelazo jest kluczowym składnikiem do wytwarzania czerwonych krwinek. Te komórki krwi transportują tlen w organizmie.

Jak jeść zdrowo kiedy nie mamy na to pieniędzy?

Możemy chcieć jeść zdrowo, ale nasz budżet po prostu na to nie pozwala. W takim wypadku najlepiej uzupełniać dietę witaminami i minerałami. Jest to doskonały sposób na dostarczenie swojemu organizmowi potrzebnych składników za niewielkie pieniądze.

Dlaczego witamina A jest taka ważna?

Witamina A poprawia funkcję odpornościową i spowalnia starzenie się skóry. Jednak w zbyt dużych dawkach może być szkodliwa. Witaminę A znajdziesz m.in. w marchwi.

A co z witaminą C?

Witamina C występuje m.in. w owocach cytrusowych. Suplementy są idealne dla tych, którzy nie dostarczają wystarczającej ilości składników odżywczych z pożywienia. Ta witamina jest silna i może pomóc w leczeniu infekcji skóry, wrzodów żołądka i przeziębienia. Ponadto najnowsze badania wykazały, że witamina C ma pozytywny wpływ na pacjentów z chorobą Alzheimera, otępieniem i ADHD.

Sprawdź również: kakao potas

Ważna informacja na koniec

Chociaż przyjmowanie witamin może wydawać się nieszkodliwe, mogą wystąpić negatywne skutki, jeśli nie będziesz trzymał się zalecanych dziennych dawek. Przedawkowanie witamin może mieć naprawdę nieprzyjemne skutki dla twojego organizmu. Pamiętaj o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *