Czy warto zrobić szkolenie BHP online?

szkolenie bhp online

Przed podjęciem nowej pracy, każdy pracownik musi przejść odpowiednie szkolenia BHP. Do odbycia szkoleń BHP zobligowani są nie tylko pracownicy etatowi ale również i praktykanci (studenci i uczniowie szkół zawodowych bądź technicznych). Na szczęście szkolenia BHP nie zajmują zbyt wiele czasu i co najważniejsze można w nich uczestniczyć online (w formie webinaru). Jak to wygląda w praktyce? Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Jak wyglądają szkolenia BHP online?

Szkolenia BHP online nie odstają pod żadnym względem od tradycyjnych szkoleń jeśli chodzi o poziom merytoryczny. Na szkoleniach online tak samo możemy zadawać pytania i uczestniczyć w dyskusji jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej formy. Co więcej, na szkoleniach online możemy czuć się zdecydowanie bardziej swobodnie co przekłada się na szybsze przyswajanie wiedzy. Szkolenia BHP online w formie webinaru prowadzone muszą być rzecz jasna przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Główne zalety szkoleń BHP w formie online

Szkolenia BHP oraz szkolenia okresowe prowadzone online mają szereg korzyści dla uczestników. Są nimi. m.in.:

– oszczędność czasu (brak konieczności dojazdu itp.)

– oszczędność pieniędzy (brak ponoszenia kosztów związanych z dojazdem i zakwaterowaniem)

– wygoda (możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu)

– wysoki poziom merytoryczny (jak już wcześniej pisaliśmy, szkolenia BHP online niczym nie różnią się pod względem merytorycznym od ich stacjonarnej formy)

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę prowadzącą szkolenia BHP?

Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w organizowaniu szkoleń BHP. W skład oferty takich firm wchodzi miedzy innymi obsługa szkoleń, konsultacje BHP, dokumentacja BHP, materiały dydaktyczne itp. Warto zapytać daną firmę o szczegółowe informacje na temat zakresu świadczonych usług, kosztów, formy płatności, terminów, osób prowadzących itp. Pozwoli to nam na znalezienie firmy, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *