Ceny nieruchomości w Szczecinie

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania lub nieruchomości. Jak wiadomo ceny regularnie rosną w całej Polsce. Czym powinno się zatem sugerować przy podjęciu ostatecznej decyzji?

Lokalizacja i standard mieszkania lub nieruchomości w Szczecinie

Mieszkania w Szczecinie dostępne są w bardzo dużym przedziale cenowym. Jak wiadomo na cenę nieruchomości wpływ ma bardzo duża liczba czynników. Do najbardziej istotnych należy zaliczyć lokalizację i standard. Bardzo często mieszkania z rynku wtórnego są bowiem już umeblowane, a także z dostępem do mediów. Do lokalizacji nie można zaliczać tylko i wyłącznie dzielnicy, trzeba uwzględnić także odległość od parku, centrum miasta, szkoły, szpitala czy przedszkola. Wszystko ma bowiem wpływ na to, że dwa mieszkania lub domy o takiej samej powierzchni, znajdujące się na jednym osiedlu dostępne są w zdecydowanie innych cenach.

Doskonałym przykładem może być dwupokojowy apartament w centrum Szczecina o powierzchni 54 metrów w cenie 450 tysięcy złotych. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że za mieszkanie o dwa razy większej powierzchni w dzielnicy Gumienice trzeba zapłacić 30 tysięcy mniej.

Ogromne znaczenie w tym przypadku ma standard nieruchomości, a także fakt, że znajduje się na strzeżonym osiedlu. Należy zdawać sobie sprawę, że ludzie zaczynają bardzo poważnie uwzględniać czynnik bezpieczeństwa przy wyborze nieruchomości.

Można zaobserwować, ze coraz większym zainteresowaniem cieszą się Domy Bezrzecze. Warto jednak mieć świadomość, że nieruchomości w Szczecinie na tym osiedlu charakteryzują się bardzo dużym zróżnicowaniem.


Doskonałym przykładem może być dom z czterema pokojami o powierzchni 101 metrów kwadratowych, a także 176-metrowej działce w cenie 499 metrów kwadratowych. Z kolei za czteropokojowego bliźniaka o powierzchni 82 metrów kwadratowych z działką 65-metrową trzeba zapłacić 100 tysięcy więcej. Warto dodać, że opisany dom nie tylko jest w zdecydowanie wyższym standardzie, ale również umiejscowiony jest na strzeżonym osiedlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *