Budowa i rodzaje amortyzatorów rowerowych

amortyzatory rowerowe

Amortyzatory rowerowe mają kilka nieocenionych zalet, dla których warto wyposażyć w nie swój pojazd. Amortyzatory nie tylko resorują ale również tłumią energię. Pozwala to na przyjemną i bezpieczną jazdę przez długi czas.

Jakie mamy rodzaje amortyzatorów?

Wyróżniamy trzy główne typy amortyzatorów. Są nimi: amortyzatory sprężynowe, amortyzatory elastomerowe oraz amortyzatory powietrzne. Amortyzatory sprężynowe to zdecydowanie najbardziej budżetowe rozwiązanie. Sięgają po nie najczęściej osoby traktujące jazdę na rowerze jako rekreację. Amortyzatory elastomerowe swoje działanie opierają o bardzo elastyczne tworzywo sztuczne zwane elastomerem. Tego typu amortyzatory zapewniają kompresję i tłumienie, jednakże nie należą do zbytnio wytrzymałych. Elastomery szybko zaczynają sztywnieć, a to oznacza że stają się bezużyteczne. Z kolei amortyzatory powietrzne charakteryzują się dosyć wysoką ceną oraz skomplikowanym serwisem. Są jednak zdecydowanie najbardziej wydajne i wygodne. Posiadają bowiem szeroki zakres regulacji oraz niską masę.

Z czego zbudowane są amortyzatory?

Typowy amortyzator rowerowy składa się z takich elementów jak: rura sterowa, korona widelca, golenie, regulatory medium ściskane oraz medium tłumiące. Do tego dochodzą inne elementy, których zadaniem jest umożliwienie montażu i mocowania do hamulców.

Gdzie kupować amortyzatory rowerowe?

Amortyzatory podobnie jak inne części do rowerów najszybciej kupimy w sklepach rowerowych online. Najczęściej mają one do wyboru co najmniej kilka typów amortyzatorów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy te, które najbardziej nam odpowiadają. Warto sięgać po amortyzatory rowerowe na bikestacja.pl sprawdzonych marek, takich jak chociażby Rock Shox. To bardzo funkcjonalne i wytrzymałe amortyzatory, które będą nam służyć przez długi czas. Kupując amortyzatory rowerowe na bikestacja.pl możemy być pewni, że otrzymamy wysokiej jakości produkty uznanych marek w branży części rowerowych. Sklep oferuje szeroki zakres produktów oraz natychmiastową ich wysyłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *