Biała łazienka: klasyk, który nie traci na aktualności
Biały jest kolorem, który gra pierwsze skrzypce, gdy decydujemy się na jego wykorzystanie w świecie aranżacji łazienki. Dlaczego? Powód jest prosty – w naszej świadomości od lat kojarzy się z higieną i czystością, a dodatkowo ma zdolności do nadawania przestrzeni optycznej przestronności. Dziś zapraszamy Cię w podróż po białym świecie łazienkowej estetyki.
Total white? Jednak nie!
Połączenie jednolitych białych kafelków i sanitariów o tej samej tonacji może przywodzić na myśl wnętrze laboratoryjne. Jednak nie tędy droga, jeśli marzymy o białej łazience pełnej wyrazu. Dobrze jest wybrać biel, by nadać pomieszczeniu świeżości i jasności, lecz nie powinno się zamykać na akcenty w innych kolorach. Tych akcentów może być nawet bardzo dużo: wanny owalne lub prostokątne w czarnym kolorze z konglomeratu lub różowa umywalka. Dlaczego nie?!
Skuteczne pomysły na aranżację w bieli
Przystępując do aranżacji białej łazienki, warto zacząć od rozmieszczenia urządzeń, które stanowią serce tego pomieszczenia. Wybierając styl i formę, nie zapominaj o jednolitej tonacji – możesz postawić na białą ceramikę łazienkową, a także takie urządzenia, jak pralka lub suszarka, powinny utrzymać spójność.
Podczas wyboru kafelków na ściany i podłogę, nie trzeba trzymać się utartych schematów. Białe wykończenia można interpretować na wiele sposobów:
- klasyczna czarno-biała szachownica na podłodze;
- połączenie na ścianach białych kafelków z kafelkami w pastelowych odcieniach;
- wykorzystanie białych kafelków, ale o różnej fakturze itp.
Odpowiedni styl również ma znaczenie
Klasyczna czy nowoczesna biała łazienka? Tu wszystko zależy od Twoich preferencji:
- Klasyczny styl opiera się na tradycyjnych formach ceramiki sanitarnej i złotej lub srebrnej armaturze. W takiej łazience znajdziemy wannę lub kabinę prysznicową z brodzikiem, szafkę pod umywalką oraz tradycyjną miskę sedesową.
- Nowoczesna łazienka, choć wykorzystuje ten sam zestaw urządzeń, prezentuje się zupełnie inaczej. W aranżacjach nowoczesnych często znajduje się czarna armatura, wielkoformatowe płytki ścienne, które tworzą niemal jednolitą powierzchnię, często imitując beton lub kamień. Pojawiają się designerskie umywalki, prysznice osłonięte szklanymi przegrodami bez brodzika, a także efektowne deszczownice.
Która opcja jest Ci bliższa? Zadecyduj o tym samodzielnie lub sięgając po poradę od eksperta.